Sözen Mobilya

Sözen Mobilya Logo
Kalite İnsana Verilen Değerdir.

GSM

0555 105 05 29

Renk ve Materyal Seçimi

Renk Paleti

Mobilya imalatında, renk seçimi özellikle görsel estetiğin; malzeme seçimi ise kullanım ve dayanıklılığın en temel öğesidir. 

Renk, stilinizi önemli ölçüde belirlerken, malzeme ise işlevselliğin ve dayanıklılığın temelini oluşturmaktadır. Renk ve malzeme seçimi ile ilgili bazı ipuçları aşağıdaki gibidir:

Renkleri Tanıyın

Yaşam alanınızın size nasıl hissettirmesini istiyorsanız renklerin sihirli dünyası ile tanışmalısınız. Kişilik yapısı ve modunuza göre sizi tamamlayacak en uygun renleri seçmelisiniz.

Kendiniz için en doğru rengi seçmek için renklerle ilgili makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Trendler

Stilinizin ne olacağına karar verin. Modern, klasik, minimalist veya retro vb.

Tarzınıza uygun en mükemmel renk ve malzeme bilgisi için sizlere danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Doku ve Desen Seçimi

Mobilyalarda rengin yanı sıra görüntüyü oluşturan malzeme dokusu, deseni de çok önemlidir. Bu hususta sizlere gereken danışmanlık hizmetini de sunmaktayız.

Renk Teması Oluşturun

Evinizde hali hazırda kullandığınız perde, halı, elektronik eşyalar ve aksesuarları da düşünerek kendiniz için bir renk teması belirlemelisiniz. Her bir öğenin rengi, mobilyanızın eşsiz güzelliğinin tamamlayıcı bir unsuru olmalıdır.

Dayanıklılık ve Bakım

Sadece estetik kaygısı güderek malzeme kalitesinden ödün vermeyin. Bakımını ve temizliğini kolaylıkla yapacağınız malzemeler seçmek mobilyanızın ömrünü uzatacağı gibi ilerleyen dönemlerde de ek masrafların çıkmasının önüne geçecektir.

Kullanım Yeri

Mobilyanın kullanım yeri ve amacı, alanın işlevselliği ve malzemenin fonksiyonu dikkate alınmalıdır. Dış mekân veya iç mekân mobilyalar için farklı malzemeler kullanmak gerekebilir. Ofis veya home ofis gibi ticari alanlarda kullanılacak malzemeler değişkenlik gösterebilir.

 

Kalite

Malzemenin kalitesi mobilyalarınızın ömrünü belirleyen en önemli etkendir. Sizlere piyasada öncü olan köklü firmaların üst düzey malzemelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Çevre Dostu

Malzemeleri seçerken insan sağlığına zararı olmayan, uluslararası standartlarda üretilmiş olmasına özen gösteriyoruz. Avrupa Birliği standartlarında, sağlığa zararı olmayan malzemelerle mobilyalarınızı donatıyoruz.

Scroll to Top